Hotmail Outlook Gelen Kutusu Açma

Hotmail, Microsoft tarafından ücretsiz bir web tabanlı e-posta hizmetidir. Microsoft 2010’da Hotmail’i Windows Live Hotmail olarak yeniden adlandırmasına rağmen, günümüzde hala Hotmail olarak bilinir. Hotmail 1995’de kurulmuştur ve artık Microsoft’un Outlook.com adresinin bir parçasıdır. Hotmail Windows Live ile birlikte gelmektedir ve kullanıcılar masaüstü ve cep telefonu bilgisayarlarından güvenli bir şekilde erişebilmektedir. Hotmail kullanıcıları iletişim kurmak için yardımcı olabilecek önemli özellikleri sunmaktadır. Bu özellikler arasında anlık mesajlaşma, sohbet grupları, kişisel notlar, paylaşılan dosya albümleri ve kişisel ayarların yönetilmesi sayılabilir.

Outlook Gelen Kutusu Açma

Hotmail Gelen Kutusu Açma

Microsoft Hotmail, kişisel Microsoft hesaplarının her biri için gelen kutusu olarak hizmet vermektedir. Hotmail gelen kutusu, kullanıcılara tüm gelen posta mesajlarının yeni, okunmuş ve onaylanmış olarak görüntülenmesini sağlar. Bu mesajlar ve ekler, kompozisyon ve posta odaklı özellikler (örn. Cevap, İleti, Önizleme gibi) üzerinden düzenlenir. Hotmail gelen kutusu, kullanıcıların posta mesajlarını ve eklerini taramak, düzenlemek ve arşivlemek için çok sayıda araçlar sunar.
Hotmail gelen kutusunu açmak için şu adımları izleyebilirsiniz:
1. Sayfanın üstünde bulunan Inbox (Gelen Kutusu) sekmesine tıklayın. Hotmail oturum aç işlemi için kullanıcı adı ve parola girin..
2. Sayfa yüklenirken hesabınıza ait gelen mesajlar görüntülenir.
3. İstenilen mesajı seçerek okuma veya sağ sekmeden diğer işlemleri yapabilirsiniz.

hotmail gelen kutusu açma

Outlook Gelen Kutusu Açma

Outlook gelen kutusu kullanıcının e-posta iletilerini anlık olarak almasına ve düzenlemesine olanak sağlayan bir özelliktir. Gelen kutusunda gelen iletiler, alınan dosyalar, gönderilen öğeler ve arşivlenmiş klasörler yer alır. Kullanıcılar, gelen kutularındaki iletileri görüntüler, içeriğini düzenler, arama yapabilir ve iletiyi klasöre atayabilir ya da silebilir. Ayrıca, çeşitli filtreler ve bayraklama seçenekleri kullanılarak, kullanıcılar önemli mesajları daha hızlı bulabilir.
Outlook gelen kutusu açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
1. Outlook uygulamasını açın.
2. Yarım küre olarak simgeleyen Gelen Kutusu sekmesini tıklayın.
3. Görünecek olan mail listesinden, arzu ettiğiniz bir e-posta seçerek sağ tıklayın.
4. Görünecek olan seçenek listesinde “Aç” seçeneğini tıklayın.
5. Seçilen e-postayı okuyabilirsiniz.

Mail gelen kutusu nedir

Email gelen kutusu, kullanıcının tüm e-postalarının bir araya geldiği alan olarak tanımlanır. Bu alanda gelen tüm e-postalar, gönderilenler, çöp kutusu ve arşiv olarak kategorize edilir. Kullanıcı ayrıca mevcut e-postaları arasında arama yapabilir. Gelen kutusu, kişisel seçimlere göre kişiselleştirilebilir ve kullanıcının tercihlerine göre uyarlanabilir. Filtreleme, etiketleme ve sıralama seçenekleri de sunulabilir. Bu özellikler, kullanıcıların gelen kutusundaki mesajları daha etkili yönetebilmelerini sağlar.

Hotmail com Giriş Gelen Kutusu

Giriş yapmak için, lütfen Microsoft Hotmail’in web sitesine gidin ve “Giriş Yap” sekmesini seçin. Ana sayfada, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Ardından, açılan sayfadan Gelen Kutusu sekmesini tıklayın.

Outlook hotmail’e giriş yapmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

1. Web tarayıcınızı açın ve outlook.live.com‘a gidin.

2. E-posta adresinizi ve parolanızı girerek oturum açın.

3. Giriş yaptıktan sonra ana Outlook Hotmail sayfasına yönlendirileceksiniz.

4. Artık Outlook Hotmail hesabınızı kullanmaya hazırsınız.

Yorum yapın