Microsoft Outlook Sürekli Şifre Soruyor (ÇÖZÜM)

Outlook sürekli şifre soruyor ve devamlı hata mesajı alıyorsanız aşağıdaki adımları deneyin. MS Outlook kullanması oldukça kolaydır ve sorunsuz performans, kullanış sunar, sadece ara sıra yanlışlar sebebiyle program giriş esnasında başarısız olur. Oluşabilecek hatalardan biri ise: Outlook’un devamlı olarak parola istemesi sorunudur.

Outlook sürekli şifre istiyor

Outlook sürekli şifre soruyor ve programı kullanırken problemler yaşıyorsanız özetlemek gerekirse şu adımları izleyin: Outlook‘u açın, Ayarlar‘a gidin ve Hesaplar‘ı seçin. E-posta ve Uygulama Hesaplarını Seçin. Diğer uygulamalar için kullanılan Hesapları seçin. E-posta adreslerinizi burada listelendiğini göreceksiniz, bağlantılarını kesmeniz yeterlidir. Şifre değişiklik yapmak için Outlook Şifre Değiştirme yazısındaki adımları izleyin. Outlook’u tekrar başlatın ve probleminin devam edip etmediğine bakın.

Outlook Oturum Aç

Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz. outlook.live.com/owa/ veya → Outlook oturum aç ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, peşinden hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.

Outlook Oturum Açma Ayarlarını Sıfırlayın

Deneyebileceğiniz ikinci bir çözüm, Windows Kimlik Bilgileri Yöneticisi aracılığıyla Outlook için oturum açma ayarlarını sıfırlamaktır. Kısaca yapmak için lütfen aşağıda açıklanan adımları takip edin:

 1. Başlat’a Kimlik Yöneticisi yazın ve ilk çıkan seçeneğe tıklayın.
 2. İki seçenek çıkacaktır. Buradan Windows Kimlik Bilgileri bölümünde, Office 365 veya ms.outlook e-posta adreslerini, bulunan tüm depolanmış kimlik bilgilerini kaldırın.
 3. Kaldırmak istediğiniz E-posta üzerine tıklayın, Açılır menünün altında Kaldır butonuna basın.
 4. Uyarı kutusunda evet’i tıklayın.
 5. Mail adresinizle ilişkili tüm hesap bilgilerini kaldırana kadar bu adımı tekrarlayın.

outlook sürekli şifre soruyor çözümü

Kimlik Bilgisi Ayarlarını Kontrol Edin

 1. Outlook’u başlatın ve Sol üstten Dosya‘ya gidin .
 2. Hesap Ayarları menüsünün içinde Hesap Ayarları bölümüne tıklayın.
 3. Kullandığınız hesabı seçin.
 4. Değiştir düğmesine basın ve açılan pencerede Daha Fazla Ayar butonuna tıklayın.
 5. Güvenlik sekmesini seçin.
 6. Hesap bilgileri altında, Oturum açma kimlik bilgilerini her zaman sor kutucuğunun işaretli olmadığından emin olun.
 7. Tamam‘a tıklayın ve Outlook’u yeniden başlatın.

Önbelleğe Alınmış Şifreleri Temizleyin

 • Outlook programını tamamen kapatın.
 • Başlat‘a tıklayın ve Denetim Masası‘na gidin.
 • Kimlik Bilgisi Yöneticisi‘ne gidin ve Outlook e-posta içeren bölümü bulun.
 • E-posta ve Kimlik bilgileri ayrıntılarını görmek için bir kere tıklayın ve ardından hemen aşağıda çıkacak olan Kaldır bağlantısına tıklayın.

Yorum yapın