Outlook Açılmıyor – Outlook Giriş Yapamıyorum Sorunu Çözümü

Outlook açılmıyor veya Outlook giriş yapamıyorum gibi sorunlar son zamanlarda sıkça görülüyor. Başlat menüsünden veya bir kısayol simgesinden Microsoft Outlook programını tıkladığınızda, Outlook açılmadığında, doğru düzeltme nasıl yapılır? Microsoft Outlook sürümüne bağlı düzeltmeyi nasıl yaparım?

Outlook Açılmıyor, Sorununun Nedenleri

Outlook açılmıyor kısaca bazı sorunlar Outlook’un yanlış açılmasına veya giriş yapamıyorum hatalarına neden olabilir. Bazı yaygın hatalar şunlardır:

 • Sorunlu eklentiler.
 • Bozuk dosyalar.
 • Bozuk bir profil.
 • Gezinti bölmesi sorunları.

Outlook Aç

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Outlook Aç işleminin Hotmail’ e neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Outlook Açılmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Outlook’u bir Windows bilgisayarda kullanıyorsanız ve Outlook açılmıyorsa veya hata verip açılmıyorsa, yazıda bulunan, basitten karmaşığa doğru burada verilen sorun giderme adımlarını deneyin.

Adım 1: Outlook’u Güvenli Mod’da açın. Outlook, Güvenli Mod’da sorunsuz açılırsa, sorun büyük olasılıkla bir eklenti veya araç çubuğu uzantısıdır.

Adım 2: Eklentileri devre dışı bırakın. Bir veya daha fazla eklenti Outlook ile çakışabilir ve soruna neden olabilir. Tüm eklentileri devre dışı bırakın ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.

 1. Dosya > Seçenekler > Eklentiler.
 2. Yönet bölümüne, girin.
 3. Devre dışı bırakmak istediğiniz eklentilerin yanındaki onay kutularını kaldırın.
 4. Tamam’ı seçin.

Adım 3:  Outlook’u onarın. Outlook uygulaması bazı kaynaklar tarafından zarar görebilir. Düzeltmek için Microsoft Office içerisinde bulunan, onarım yardımcı programını kullanın.

 1. Tüm Office uygulamalarını kapatın.
 2. Başlat > Denetim Masasına Girin.
 3. Kategori Görünümü’nü seçin.
 4. Programlar bölümünde, Uygulama kaldır alanına girin.
 5. Microsoft Office’e sağ tıklayın ve Değiştir’i seçin.
 6. Çevrimiçi Onarım veya Onar’ı seçin. Çıkan uyarılara Evet deyin.
 7. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Outlook Giriş Yapamıyorum

Bu adımlara geçmeden önce Outlook ve Office programlarını bilgisayarınız da kapatın ve Görev Yöneticisi kısmından arka planda çalışmadığından emin olun.

1 İlk olarak Windows + R tuşuna aynı anda basın. Çalıştır penceresi açılacaktır.

2 Kutucuğa: outlook.exe /safe Yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

3 Profil seç penceresi açılacaktır. Burada hiçbir şeyi ellemeden Tamam’a tıklayın.

4 Outlook Güvenli Mod‘ da açılacaktır ve sorun çözülmüş olacaktır. İster güvenli mod ile işlemlerinize devam edin isterseniz de Güvenli Mod penceresini kapatıp, normal şekilde de çalıştırarak devam edebilirsiniz.

Yorum yapın