Outlook Exchange Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook, tüm dünyadaki kullanıcılar için vazgeçilmez bir e-posta gönderme uygulamasıdır. Bu uygulamada e-posta alışverişi oldukça sıktır. Bazen ekipler, profesyoneller ve iş ortakları arasındaki iletişim için birden fazla hesaba erişmek yerine, tek bir platform üzerinden iletişim kurmak kullanıcı için daha kolaydır. Bu nedenle, Office 365, Gmail, IMAP hesapları vb. Gibi diğer e-posta hesaplarının posta kutuları, e-posta biçiminde veri alışverişi kolaylığı sağlamak için Outlook hesabı içinde yapılandırılabilir. Bu yapılandırma, yapılandırılmış hesap posta kutusuna erişime izin verir ve ayrıca Outlook platformu üzerinden gönderme / alma eylemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar.

Outlook.com Exchange Ayarları

Outlook E-posta alma/gönderme için ihtiyacınız olan doğru Exchange ayarları şunlardır.

Outlook Exchange Giriş

Outlook exchange giriş yapmak için mail.exchange.microsoft.com adresini kullanabilir, e-posta hesabınızla kolayca giriş yapabilirsiniz.

Outlook Girişi

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Outlook girişi işleminin Hotmail’ e neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Outlook Exchange Mail Kurulumu

Outlook exchange mail kurulumu yapmak birkaç adımdan oluşuyor. Oturumac.net olarak basit ve resimli anlatım ile outlook 2016 exchange mail kurulumu nasıl yapılır? adımlarla anlattık.

1 Denetim Masasını açın ve Mail (E-posta) bölümünü seçin.

2 Profilleri Göster‘i seçin.

3 Outlook’u seçin ve ekle butonuna tıklayın.

4. Profil Adı kutusuna yeni profiliniz için bir Ad girin. Tamam’a tıklayın.

5 E-posta Hesabı, düğmesine tıklayın ve Adınızı, E-posta Adresinizi, Parolanızı yazın. İleri’ye tıklayın.

6 Outlook, Otomatik Bulma’ya bağlanacak ve ayarlarınızı otomatik olarak yapılandıracaktır. Üç yeşil onay işareti gördüğünüzde Bitir butonuna tıklayın.

Buraya kadar adımları eksiksiz, hatasız şekilde yaptıysanız outlook exchange kurulumu başarıyla tamamlanmış olacaktır. Outlook programını yeniden başlatarak Exchange hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yapın