Outlook Hesap Silme – Hotmail Hesabı Nasıl Silinir?

Outlook hesap silme nasıl yapılır? Microsoft hesabı silme nasıl yapılır? Hotmail hesap silme işlemleri nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıda yazdığımız adımları inceleyin. Bazen, herhangi bir e-posta adresinin devre dışı bırakılması gereken bir zaman gelir. Belki de aşırı spam veya profesyonel olmayan bir kullanıcı adından muzdariptir veya belki yeni bir e-posta sağlayıcısına geçmeye karar vermişsinizdir.

Outlook hesap silme ve Hotmail hesap silme nasıl yapılır? gibi sıkça sorulan bu soruyu yazımızda hem resimli hem yazılı şekilde detaylı anlattık;

Outlook Hesap Silme

Outlook hesap silme, Hotmail, MSN ve bunlara bağlı araçlar, Microsoft’a aittir. Her iki hizmette de bir e-posta hesabınız varsa, Microsoft Hesabınızı sildiğiniz takdirde mail adresiniz ve araçlarınız devre dışı bırakılır! Bu nedenle, Microsoft Hesabınızı silmeden Outlook veya Hotmail hesabınızı silemezsiniz.

Outlook Hesap Silme Linki

  • İlk önce silmek istediğiniz outlook hesabınıza outlook.com adresinden giriş yapın.
  • Yukarıdaki “Outlook Hesap Silme” butonuna tıklayın.
  • Sizi hesabınızı kapatma sayfasına yönlendirecektir.
  • Karşınıza çıkan listedeki maddeleri okuduktan sonra Onay kutusunu seçin.
  • Sizden, Outlook hesabınızı neden sildiğinizi soracaktır. Birkaç cümle yazdıktan sonra;
  • Hesabı Kapatılmak Üzere İşaretle, butonuna tıklayın.

Bu adımları yaparak outlook hesap silme işlemlerini basit şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer kapatma tarihinden sonra ki; 60 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, Outlook Hesap Kapatma, silme işlemini iptal etmiş olursunuz.

Outlook Mail Giriş

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Outlook Mail Giriş işleminin Hotmail’ e neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Microsoft Hesabı Silme

Microsoft hesabı silme işlemini nasıl yapılacağını bilmiyorsanız eğer aşağıda sizler için hazırladığımız resimli anlatımı inceleyerek öğrenebilir, kolaylıkla microsoft hesabı silme işlemlerini yapabilirsiniz.

İlk olarak aşağıdaki butona tıklayarak “Microsoft Hesap Silme” sayfasına giriş yapın.

Outlook Hesap Silme Linki

1 Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki sayfayı göreceksiniz; İleri butonuna tıklayın.

2 Sonraki adımda, microsoft hesabınızı sildiğinizde devre dışı bırakılacak araçları ve hizmetleri listeliyor. Öğeleri okuyun ve emin olduktan sonra bütün kutucuklara tik işareti atın.

3 Bütün kutucukları işaretledikten sonra, hemen aşağıda size: Neden hesabınızı kapattığınızı soracaktır. Burada herhangi bir seçeneği seçin ve “Hesabı kapatılmak üzere işaretle” butonuna tıklayın.

4 Microsoft hesabı silme işlemi bu kadardı. Çıkan ekranda ‘Bitti‘ butonuna tıklayarak Microsoft hesabınızı kapatmış olacaksınız. Eğer kapatma tarihinden sonra ki; 60 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, Microsoft Hesabı Silme, kapatma işlemini iptal etmiş olursunuz.

Windows 10 Microsoft Hesabı Silme

Windows 10 Microsoft hesabı silme işlemleri bilgisayar üzerinde yapmak ise çok basittir. Aşağıdaki adımları yaparak Microsoft hesabınızı her yerden devre dışı bırakmış olacaksınız.

Adım 1: Başlat ➜ Ayarlar’a tıklayın.

Adım 2: Açılan Pencerede ➜ Hesaplar’a tıklayın.

Adım 3: Hesaplar ➜ Aile ve diğer kullanıcılar yazısına tıklayın.

Adım 4: Açılan ekranda silmek istediğiniz hesabı seçin ➜ Kaldır butonuna tıklayın.

Adım 5: Kaldır ➜ Hesabı ve verileri sil. Butonuna tıkladıktan sonra Windows 10 microsoft hesabı silme işlemi başarıyla tamamlanacaktır. Bunun yanında kaldırılan hesabın masaüstündeki öğeler, indirilenler, belgeler, fotoğraflar, müzikler ve diğer dosyalar da dahil olmak üzere kişinin tüm verileri kullandığınız bilgisayardan silinecektir.

 

Outlook hesabı ne zaman kapanır?

Outlook hesabınızı kapattıktan 60 gün sonra otomatik olarak silinmiş, kapatılmış olacaktır.

Kullanıcı hesabı nasıl silinir?

Microsoft hesabınıza giriş yapın, Ayarlar sayfasını açın, Hesaplar bağlantısına tıklayın ve kaldırmak istediğiniz hesabı bu bölümden Kaldır butonuna tıklayarak kaldırın. Daha detaylı bilgi için yazımızı inceleyin.

Hotmail mail adresi nasıl silinir?

Hotmail yada Outlook hesabınızı silmek için yukarıda sizler için hazırladığımız makaleye göz atabilirsiniz.

Telefondan e posta adresi nasıl silinir?

Kullanmış olduğunuz cihazınızdan Ayarlar kısmına girerek Kullanıcılar ve hesaplar seçeneğini açın. Kaldırmak istediğiniz hesabı seçerek Hesabı kaldır butonuna dokunun. Eğer bu Outlook yada Microsoft hesabı telefonunuzdaki tek E-posta hesabı ise güvenlik amaçlı olarak güvenlik deseni, PIN veya şifre girmeniz gerekir.

Hotmail hesabı ne kadar sürede silinir?

Hotmail hesabınızı kapattıktan 60 gün sonra otomatik olarak silinmiş, kapatılmış olacaktır.

Microsoft hesabı nasıl silinir?

Detaylı şekilde nasıl silindiğini yazımızda resimli ve yazılı biçimde anlattık.

Outlook nedir nasıl kullanılır?

Microsoft Outlook , esas olarak e-posta göndermek ve almak için kullanılan bir uygulamadır. Takvim randevuları ve benzer girdiler, görevler, kişiler ve notlar dahil olmak üzere çeşitli kişisel verileri yönetmek için de kullanılabilir.

Yorum yapın