Outlook İmza Örnekleri & Outlook İmza Oluşturma

Outlook imza örnekleri ile kendine basit yoldan imza oluşturabilirsin. Outlook ta imza oluşturma birkaç adımdan oluşuyor. Yazımızda bulunan mail imza örnekleri arasından birini seçerek, birkaç yeri düzenledikten sonra kendinize ait outlook html imza oluşturabilirsiniz.

Mail imza örnekleri, profesyonelliğinizi okuyucularınıza aktarmanın ve sizinle iletişim kurmaları için verdiğiniz bilgileri paylaşmanın en güçlü bir yoludur. Her postanın altına, harika bir izlenim bırakmaya yardımcı olan ve diğerlerinden farklı olmanızı sağlayan bir e-posta imzası yerleştirilmesi her zaman önerilir.

Bu makalede, iyi bir outlook imza örnekleri yönelik ipuçları, en iyi ücretsiz mail imza örnekleri ve otomatik imza eklemeye ilişkin kısa bilgiler bulacaksınız, böylece bir şablonu kaydetmeniz veya yazmanız gerekmez. Her e-posta gönderdiğinizde. Aktif olarak e-posta’nın altında yer alacaktır.

Hotmail Mail Girişi

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Hotmail mail girişi işleminin Outlook’a neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Outlook Html İmza Örnekleri İndir

Outlook html imza örnekleri, aşağıda bulunan basit tasarımları indirip kullanabilirsiniz. Birkaç düzenleme yapmanız gerekmektedir. Düzenlemeleri yaptıktan sonra outlook imza alanında kullanabilirsiniz.

mail-imza-ornekleri

Kullanmak istediğiniz imzaya tıklayarak indirebilirsiniz.

outlook-imza-ornekleri-1-1

Profesyonel E-Posta İmzası Nasıl Oluşturulur?

 1. Çalışanın adı ve soyadı: Bir takma ad kullanmanın kaç kişi tarafından kabul edilebilir. Aslında, iş e-posta imzalarının %30’undan fazlası bir ad bile içermiyor, bu da kuruluşunuza pek iyi yansımıyor. İmza oluştururken mutlaka ad ve soyad eklemeyi unutmayın.
 2. İş ismi: Alıcıların ne tür bir kişiyle iletişim geçtiklerini bilmelerini sağlar. Organizasyonunuzun yapısını ve çalışma şeklini kısaca anlatan bir cümle ekleyin.
 3. Şirket Adı: İmza bloğunuzda şirket adınızın olması hiçbir zaman akıllıca değildir. Bu, düz metin kullanılarak yapılabilir, ancak bunun yerine kurumsal logonuzu kullanmayı sizlere öneririz.
 4. Telefon numarası: İster sabit hat ister iş amaçlı cep telefonu olsun, çalışana ulaşılabilecek ana numara olmalıdır. Ayrıca, kuruluşunuz uluslararası alanda faaliyet gösteriyorsa veya başka coğrafi bölgelerde ofisleri varsa, bir ülke öneki eklemek de yaygın bir uygulamadır.
 5. E-posta adresi: İnsanların size bir imzaya e-posta adresi eklemenin anlamsız olduğunu söyleyecektir. Alıcıların iletinizi yanıtlamak için “Yanıtla” bağlantısını kullanacağı doğrudur ancak Outlook gibi bazı e-posta istemcileri “Kimden:” alanında e-posta adresleri yerine Görünen adlar kullanır. Bu, e-postanız iletilirse yalnızca Görünen Adın görüneceği ve bu da yanıtlamayı zorlaştıracağı anlamına gelir. İmzaya bir e-posta adresi eklemek, uzun vadede herkes için zaman kazandırır.
 6. İnternet sitesi: Şirketinizin web sitesine bir bağlantı olarak eklemek, özellikle kuruluşunuzun günde kaç e-posta gönderdiğini göz önünde bulundurarak fazladan çevrimiçi trafik elde etmenin harika bir yoludur.
 7. E-posta sorumluluk reddi beyanı: Kuruluşunuzun çeşitli küresel düzenlemelere uymasını sağlamak için, genellikle imzanıza bir e-posta sorumluluk reddi beyanı eklemeniz gerekir. Bu aynı zamanda genellikle kayıtlı şirket adresinizi de içerecektir.

Outlook İmza Oluşturma

Outlook imza oluşturma adımları izleyerek kendinize ait outlook imza oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Outlook programını çalıştırın. Sol Üstten “DOSYA” sekmesine tıklayın.

outlook-imza-olusturma-1

Dosya sekmesi açılacaktır. Seçenekler sekmesine tıklayın.

outlook-imza-olusturma-2

Açılan pencerede Sol tarafta “Posta” sekmesine geçin.

outlook-imza-olusturma-3

Posta sekmesinde “İmzalar” butonuna tıklayın.

outlook-imza-olusturma-4

Açılan pencerede “E-posta İmzası” sekmesinden “Yeni” butonuna tıklayın.

outlook-imza-olusturma-5

Açılan “Yeni İmza” penceresinde ekleyeceğiniz İmzaya bir isim yazın.

outlook-imza-olusturma-6

İsim girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. “Düzenlenecek imzayı seçin” kısmında imzanıza bir kere tıklayın. Alt tarafta büyük kutucuğa imzanızı ekleyin. Sağ üst tarafta “E-posta hesabı” bölmünden hesabınızı seçin. Kırmızı çerçeveyle işaretlediğim yerde, oluşturduğunuz imzayı seçin. İşte bu kadar! Outlook imza oluşturma işlemi bitmiştir. Artık otomatik olarak outlook imzanız gözükecektir.

Outlook İmza Değiştirme

Outlook imza değiştirme işlemi çok basittir. Kullandığınız E-posta adresinin imzasını değiştirmek için öncelikle Outlook programına giriş yapın. Sol Üst Taraftan → Dosya → Seçenekler → Posta → İmzalar. Burada şuan kullandığınız imzaları göreceksiniz. “Yeni” butonuna tıklayarak farklı bir imza ekleyebilirsiniz.

DİKKAT: Outlook imza değiştirme işleminden sonra “İmzalar ve İleti Örneği” penceresinden sağ tarafta “Varsayılan imzayı seçin” bölümünden yeni eklediğiniz imzayı mutlaka seçin.

outlook-imza-olusturma-7

Outlook İmza Eklenmiyor

Outlook imza eklenmiyor sorunu çözmek için mevcut kullandığınız Outlook programını güncellemeniz gerekiyor. Bir başka çözüm ise outlook.com üzerinden giriş yaparak sorunsuz şekilde imza ekleyebilir ve e-posta gönderebilirsiniz.

Outlook İmza Kaldırma

Outlook imza kaldırma işlemi için Outlook programına giriş yapın. Sol Üst Taraftan → Dosya → Seçenekler → Posta → İmzalar. Burada şuan kullandığınız imzaları göreceksiniz. Silmek istediğiniz imzanı üzerine tıklayın ve hemen aşağıda Sil butonuna tıklayarak Outlook imzayı silebilirsiniz.

Outlook İmza Açılmıyor

Outlook imza açılmıyor yada imza düğmesine tıkladığınız zaman outlook programı kapanıyor/hata veriyorsa aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Windows Tuşu + R tuşlarına aynı anda basın.
 2. Çalıştır ekranı çıkacaktır.
 3. Regedit yazın ve Tamam tıklayın.
 4. Açılan pencerede CTRL+F tuşlarına aynı anda basın.
 5. Çıkan arama kutucuğuna 0006F03A-0000-0000-C000-000000000046 yazın ve ardından “Sonrakini Bul” butonuna tıklayın.
 6. Karşınıza bir takım dosyalar çıkacak. Arattığınız dosya isminde aynı olanları Silin.
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Outlook İmza Sıkça Sorulan Sorular

 

Outlook da imza nasıl oluşturulur?

Outlook imza oluşturmak aslında çok basit. Outlook programına giriş yapın. Sol Üst Taraftan → Dosya → Seçenekler → Posta → İmzalar. Burada şuan kullandığınız imzaları göreceksiniz. “Yeni” butonuna tıklayarak bir imza ekleyebilirsiniz.

Bilgisayar ortamında imza nasıl atılır?

Bilgisayar ortamında imza nasıl atılır kısaca özenle hazırlanmış yazımızı inceleyebilir yada Microsoft imza ekleme yazısını okuyabilirsiniz.

Outlook imza dosyası nerede?

Outlook imza dosyasına ulaşmak için: AppDataRoamingMicrosoftSignatures klasörüne gidebilirsiniz.

Mail imza boyutu ne olmalı?

İmza genişliğini 250px civarında ayarlayıp, metin ve linklerin puntolarını da minimum 10pt olarak hazırlamak gerekiyor.

Outlook HTML imza nasıl eklenir?

Outlook html imza eklemek için öncelikle: AppDataRoamingMicrosoftSignatures klasörüne gidin. Burada imza dosyasını bulacaksınız. Burada imzayı silebilir yada farklı bir html imza ekleyebilirsiniz.

E posta imzası nedir?

E-posta İmza bloğu, bir e-posta mesajının, makalesinin veya forum gönderisinin altına otomatik olarak eklenen kişiselleştirilmiş bir metin bloğudur.

Outlook imza değişikliği nasıl yapılır?

Kullandığınız E-posta adresinin imzasını değiştirmek için öncelikle Outlook programına giriş yapın. Sol Üst Taraftan → Dosya → Seçenekler → Posta → İmzalar. Burada şuan kullandığınız imzaları göreceksiniz. “Yeni” butonuna tıklayarak farklı bir imza ekleyebilirsiniz.

HTML imza ne demek?

Bir HTML (Hyper Text Markup Language) imzası gönderdiğiniz maillerde alt kısmında görünen bir metin bloğudur. Görüntüleri farklı boyutlarda, renklerde ve şekillerde görüntüleme, izleme bağlantıları, çizgiler veya diğer tasarım öğeleri ekleme yeteneği ile basit ve yaygın olan düz metinden farklıdır.

E imza ile dijital imza arasındaki fark nedir?

Dijital imza ile elektronik imza arasındaki fark, büyük işletmeleri ve imzalayanları tanımlama yönteminde kullanılır.

Mail de imza nedir?

Mail imzası gönderdiğiniz bir e-posta iletisinin sonuna eklenir. Metin bloğudur. Genel olarak, alıcıya adınızı, e-posta adresinizi, iş iletişim bilgilerinizi veya Web sitesi URL’nizi iletmek için bir imza kullanılır.

Yorum yapın