Outlook Mail Arama Çubuğu Kayboldu

Outlook arama çubuğu kayboldu, Microsoft Outlook’un fazlaca sevdiğimiz bir Arama çubuğu var. Tek dezavantajı, Arama kutusuna tıklayana kadar Arama sekmesinin kısa süreli gizlenmesidir. Neyse ki, bu aracı kalıcı olarak tutmanın bir yöntemi var. Microsoft 365 (M365) yada Office 365 (O365) kullanıyorsanız, yeni Arama çubuğu otomatikman çıkıyor. Outlook’un önceki sürümlerinde, “Ara” sekmesi her vakit üst kısımda görünürdü. Yeni Arama kutusuna her tıkladığınızda arama yapabilir fakat otomatik açılır menüye yazdığınızı temizledikten sonrasında yine görünmeyebilir. Arama çubuğu yerine sekmeyi kullanmayı sevenler için kullanışlı olmayabilir. Neyse ki geri almanın bir yolu var! Öncelikle üst menüye (Ana gruba) Ara sekmesini eklemeniz gerekir.

Outlook Arama Çubuğu Kayboldu Nasıl Eklenir?

Outlook arama çubuğu kayboldu ve eklemek istiyorsan aşağıdaki rahat adımları takip etmelisin. İlk olarak, üst şerit çubuğundaki sekmelerden herhangi birine sağ tıklayın ve ardından “Şeridi(Menüyü) Özelleştir” i seçin. Windows yada Office güncellemesinden sonrasında Arama Çubuğu noksan olabilir. Bu, maalesef Outlook 2019 ve Office 365 güncellemelerinden sonrasında daha yaygın olan malum bir sorundur.

İpucu: Outlook programı açıkken CTRL + E yada F3 tuşlarına aynı anda basmak sizi derhal Arama çubuğuna götürür. Arama çubuğunu açar. Bu kısayol tuşunu, arama çubuğu eksik, yitik olsa bile Outlook’un her alanında kullanabilirsiniz.

1 Outlook uygulamasını başlatın.

2 Sol üst köşeden Hızlı erişim araç çubuğu simgesine tıklayın.

3 Menüde en aşağılarda bulunan Diğer komutlar… sekmesine tıklayın.

4 Buradan sırasıyla Tüm komutlar > Gönderenden iletiler alanına gelin ve çift tıklayın.

5 Son olarak tamam sekmesine tıklayın, arama çubuğu geri gelecektir.

Outlook Arama Çubuğu çalışıyor mu tecrübe etmek için Gelen Kutusu bölümünden bir Mail seçin, Sol üstte göreceğiniz benzer biçimde Arama simgesi etken olacaktır, Buna bir kere tıkladığınızda Seçtiğiniz Mail adresinden size gelen tüm mailleri listeleyecektir.

Outlook Login

Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda celse açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz. outlook.live.com/owa/ veya → Outlook login ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, arkasından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.

 

Yorum yapın