Outlook Mail Gelmiyor – Gelen Kutusu Mail Gözükmüyor Çözümü

Outlook mail gelmiyor yada outlook mail gelmiyor ama gidiyor sorununu sıkça yaşıyorsanız, yazımızda bulunan çözümleri deneyebilirsiniz. Outlook hesabıma mail gelmiyor hatasının en büyük sebebi, hesabınızın devre dışı/askıya alınmış olabilmesidir.

Outlook Mail Gelmiyor Çözümü

Outlook mail gelmiyor, Microsoft’un sahip olduğu en popüler e-posta sunucularından ve yönetim uygulamalarından biridir. Bu kadar güvenilir ve verimli destek sağladığı için son derece popüler. Yine de, kullanıcıların genellikle Outlook hesaplarıyla ilgili istenmeyen sorunlardan muzdarip olduğu zamanlar vardır. Örneğin, outlook mail gelmiyor ama gidiyor, birkaç faktörün neden olabileceği sorunlardan biridir. Bu yazımızda, size bu soruna neyin sebep olabileceğini ve outlook hesabıma mail gelmiyor hatasını nasıl düzelteceğinizi öğreteceğiz.

  • Bilgisayarınızın ağ bağlantısında bir sorun olabilir.
  • Bir sistem hatası (bir güvenlik duvarı gibi) postaların gelmesini engelliyor olabilir.
  • Postalar, ana gelen kutusu yerine spam klasöründe saklanabilir.
  • E-posta hesabınız Outlook ile düzgün bir şekilde senkronize edilmemiş olabilir.
  • Yanlış hesap kimlik bilgilerini veya yapılandırma ayrıntılarını girmiş olabilirsiniz.
  • Outlook sunucusu çalışmıyor olabilir veya e-posta istemcisi kullanılamıyor olabilir.
  • Kötü amaçlı yazılım, sisteminizdeki Outlook verilerini bozmuş olabilir.

Outlook Oturum Aç

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Outlook oturum aç işleminin Outlook’ a  neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Gereksiz E-Posta Kutusuna Bakın

Outlook’ta Gereksiz E-posta kutusunu kontrol ettiğinizden emin olun. E-postayı almış olabilirsiniz, ancak Outlook bunu önemsiz olarak işaretlemiş olabilir. Outlook.com üzerinden hesabınıza giriş yapın, Mail>Sol Tarafta “Gereksiz E-posta” bağlantısına gidin ve gelen kutusuna gelmesi gereken mailleri “gereksiz olmayan” olarak işaretleyin. Bu, e-postayı gelen kutunuza taşıyacak ve aynı işlemin ilgili e-posta adresi için bir daha gerçekleşmemesini sağlayacaktır.

Outlook Mail Gelmiyor Ama Gidiyor

Outlook mail gelmiyor ama gidiyor, sorunu yaşayanlar için hemen aşağıdaki videoyu izleyebilir. Videodaki adımları tekrarlayarak outlook mail gelmiyor ama gidiyor hatasını çözmüş olacaksınız.

Gelen Kutusunun Dolmadığından Emin Olun

Gelen kutunuz doluysa ve yeterli boş alan yoksa, Outlook e-postaları almayacaktır. Bunu düzeltmek için Önemsiz, Gelen Kutusu veya herhangi bir klasöre gidip istenmeyen e-postaları silebilirsiniz.

Engellenen Kullanıcılar Listesini Kontrol Edin

Belirli bir kullanıcıyı Outlook’un engellenen kullanıcılar listesine eklediyseniz, o kişiden e-posta alamazsınız. Bazen birisini engelleme listesine ekleriz ve daha sonra onu unuturuz. Bu sorunu aşmak için Outlook’un Ayarlar> Posta> Gereksiz e-posta’ya gitmeniz yeterlidir. Bu, sizin tarafınızdan engellenen tüm e-postaları ve  mail adreslerini bir listesini gösterecektir.

Yorum yapın