Outlook Mailleri Arşivleme, Yedekleme Nasıl Yapılır?

Outlook mailleri arşivleme, e-postaları posta sunucusundan, yerel bilgisayarınıza arşivleyecektir. Outlook aracılığıyla arşiv dosyasına yine erişebilirsiniz. Outlook mail arşivleme işlemini sık sık tekrarlayarak cihazınızda yer açılmasına yardımcı olur.

Öğeleri istediğiniz zaman manuel olarak arşivleyebilirsiniz. Bu şekilde, hangi öğelerin arşivleneceğini, nerede saklanacağını ve arşivlenmeden önce belirli tarihler arası arşiv seçeneği ile kolayca yedekleyebilirsiniz.

Outlook Mailleri Arşivleme Nasıl Yapılır?

Outlook mailleri arşivleme, işlemi kısaca şu adımlardan oluşuyor: Sol üst kısımdan Dosya > Posta Kutusu Temizleme menüsü açın ve Arşiv… seçeneğine tıklayın. Size iki seçenek sunacaktır: Otomatik Arşiv ve Klasör Arşivleme(alt klasörde dahil). Size uygun bir seçeneği seçip outlook tüm mailleri yedekleme yapabilirsiniz.

1 İlk olarak Outlook programını çalıştırın.

2 Sol üst köşede bulunan Dosya menüsüne tıklayın.

3 Posta Kutusu Temizleme menüsü açın ve Arşiv… aracını seçin.

4 Burada iki seçenek sizleri karşılayacaktır;
Tüm klasörleri, Otomatik Arşiv ayarlarına göre arşivle: Bunu seçmeniz halinde bütün Outlook dosyalarınızı, tek bir dosyada birleştirecek ve otomatik arşivleme yapacaktır.
Bu klasörü ve tüm alt klasörleri arşivle: Sadece seçeceğiniz Klasörü(alt klasör dahil) arşivler.

5 Bu tarihten öncekileri arşivle kısmına arşivlemek istediğiniz bir tarih girin.

6 Göz at butonuna tıklayın ve Arşiv dosyasının nereye kaydedileceğini seçin.

7 Son olarak Tamam butonuna tıklayın ve outlook mailleri yedekleme işleminin bitmesini bekleyin.

Outlook Mail

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Outlook Mail işleminin Hotmail’ e neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Outlook Yedek Geri Yükleme

Outlook yedek geri yükleme yaparak eski maillerinize erişebilirsiniz. Sırasıyla Dosya > Aç ve Dışa  Aktar > Outlook Veri Dosyası Aç‘a tıklayın. Geri yükleme yapacağınız Yedek(Arşiv) Dosyanızı(.PST uzantılı) seçin. Arşiv dosyası eğer büyükse biraz beklemeniz gerekecek… Klasörler kısmında, aşağıda Arşivler bölümü çıkacaktır. Buradan eski maillerinize ulaşabilirsiniz. Outlook eski mailleri yükleme işlemi için aşağıdaki adımları izleyin.

1 İlk olarak Outlook programını çalıştırın.

2 Sol üst taraftan Dosya menüsüne geçin.

3 Aç ve Dışa Aktar bölümüne geçin ve buradan Outlook Veri Dosyası Aç seçeneğine tıklayın.

4 Geri yüklemek istediğiniz Arşiv dosyasını seçin ve Aç butonuna tıklayın.

5 Klasörler(Gelen Kutusu) sayfasın da en altta Arşivler adıyla belirecektir.

Yorum yapın