Outlook Şifre Değiştirme

Outlook şifre değiştirme, çok basit bir işlemdir. MSN şifre değiştirmeHotmail şifre değiştirme yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz. İster telefonda ister bilgisayarda kolayca microsoft outlook şifre değiştirme nasıl yapılır? hemen aşağıda anlattık.

Artan veri ihlali olayları nedeniyle, bu günlerde Outlook şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz gerekiyor. Siber Güvenlik uzmanları, şifrenizi her 30, 60 veya 90 günde bir değiştirmenizi önerir. Dünya genelindeki ofislerin çoğu bu öneriyi takip ediyor ve çalışanlarından buna uymalarını istiyor.

Ancak, bazı çalışanlar Outlook (Hotmail) hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığından parolalarını değiştirme konusunda uzman değildir. Bu yüzden, bu yazımızı outlook hesabı şifre değiştirme bilmeyenler için hazırladık.

Outlook Şifre Değiştirme 2022

Outlook şifre değiştirme, düzenli olarak değiştirmenin bilgilerinizi daha etkili bir şekilde koruyabileceğini bilmek önemlidir. Bilgilerinizi sık sık değiştirmek istemeseniz bile, nasıl yapılacağını bilmek çok önemlidir. İşte outlook mail şifre değiştirme yaparken izlemeniz gereken adımlar;

 1. outlook.live.com sitesine girin.
 2. Oturum Aç butonuna tıklayın.
 3. Şifresini değiştirmek istediğiniz E-posta adresinizi girin ve İleri butonuna tıklayın.
 4. Parola giriş ekranında “Parolanızı mı unuttunuz?” bağlantısına tıklayın.
 5. “Kimliğinizi doğrulamamız gerekiyor” ve size Güvenlik kodunuzu nasıl almak isterdiniz? sorusunu soracaktır.
 6. Burada Outlook üyelik kaydı yaparken eklediğiniz Telefon numarası, Kurtarma E-posta adresi, “Güvenlik sorumu kullan” seçeneklerini sunacaktır.
 7. Bunlardan hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçin (“Doğrulamak için sizden bir kod yada cevap isteyecektir.”)
 8. Doğrulama yaptıktan sonra, Sizden yeni bir parola seçmenizi isteyecektir.
 9. Yeni şifrenizi yazın ve İleri butonuna Tıklayın.

Outlook com şifre değiştirme işlemi bu kadardı. Outlook hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilir, gelen mailleri kontrol edebilirsiniz.

Outlook Mail

Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden önce hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık doğrudan mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.

outlook.live.com/owa/ veya → Outlook oturum aç ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, ardından hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içerisinde açılacaktır.

Outlook Şifre Değiştirme & Resimli Anlatım 2022

Outlook Hesabınıza https://outlook.live.com/ adresinden giriş yapın. Sağ üst taraftan Profilinize tıklayın ve “Microsoft hesabım” bağlantısına tıklayın.

Yeni bir pencere açılacaktır. Güvenlik bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfada “Parola Güvenliği” alanında ‘Parolamı değiştir’ bağlantısına tıklayın.

Burada sizden doğrulama yapmanız için telefonunuza bir kod gönderecektir. Outlook’tan gelen kodu girdikten sonra şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Outlook Şifre Değiştirme Mobil & Telefon

Outlook şifre değiştirme mobil, telefondan değiştirme yapmak için yukarıda gösterdiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Outlook şifre değiştirme android cihaz kullanıcıları web tarayıcısına girerek yukarıda gösterdiğimiz adımları tekrar etmesi gerekiyor.

Outlook Şifre Görme

Outlook şifre görme, eğer kayıtlı şifrelerinizi görmek istiyorsanız bazı yardımcı programlar kullanmanız gerekiyor. Oturumac.co ziyaretçileri için araştırma yaptık ve hemen aşağıya outlook şifre görme video anlatımını sizlere sunduk. Bilgisayarınızda kayıtlı şifreleri görmek için outlook şifre öğrenme videosunu mutlaka izleyin.

Outlook Sürekli Şifre Soruyor

Outlook sürekli şifre soruyor, outlook maile her girişinizde şifre soruyorsa mutlaka hesap bilgilerinizi değiştirin. Hesap ayarlarınıza girdikten sonra, “Profil Bilgilerim” bağlantısından bütün bilgilerinizi güncelleyin.

Outlook Şifre Sıfırlama

 • Outlook kayıt sayfasını açın ve şifremi unuttum ekranına geçin.
 • Sonraki sayfada “Neden oturum açamıyorsunuz?” Sorusu sorulur, şifremi unuttum ve İleri’yi tıklayın.
 • Bu sayfadan sonra e-posta adresini girin. İleri’ye gidin.
 • Alternatif e-posta adresi veya telefon numarasından birkaç doğrulama işlemi seçin ve doğrulama kodunu alın.
 • Kodu metin kutusuna girin ve ardından tıklayın.
 • Yeni bir şifre girin ve şifrenizi unutmamak için not edin.

Outlook Şifre Değiştirme SSS

Outlook şifresi nasil degistirebilirim?

Outlook.com parolanız Microsoft, Hotmail, Msn hesabı parolanızla aynıdır. – Outlook hesap güvenliği ‘ne gidin ve parola güvenliği bağlantısını seçin. – Güvenlik önlemi olarak sizden bir güvenlik kodu isteyecektir. Güvenlik kodunu e-postayla mı yoksa telefonla mı hangisiyle almak istediğinize karar verin. E-posta adresinizi veya telefonunuza bir kod gelecektir. Aldığınız kodu girin ve Gönder’i seçin. – Eski parolanızı artık değiştirebilirsiniz.

Hotmail şifresi nasıl değiştirilir?

Hotmail şifresini değiştirmek için Outlook Hesap ayarları kısmına girin. Parola Değiştir bağlantısına tıklayın ve yukarıda yazdığımız adımları tekrarlayın.

Outlook şifresi nasıl olmalı?

Parolayı 15 karakter kadar uzun ve büyük küçük harf olarak güçlü, zor şifre belirleyin.

E posta adresimin şifresini unuttum ne yapmalıyım?

Outlook giriş sayfasında Şifrenizi mi unuttunuz? bağlantısına tıklayın. İstenirse, Outlook e-posta adresinizi girin ve İleri’ye tıklayın. Outlook, hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için size Telefon numaranızı Alternatif E-posta adresi gibi birkaç farklı soru soracaktır.

Outlook şifremi unuttum ne yapabilirim?

Sizler için hazırladığımız Outlook Şifre Değiştirme Rehber yazımızı mutlaka okuyun. Outlok şifre değiştirmek için ilk önce outlook mail hesabımıza giriş sayfasını açıyoruz. Açılan pencereye değiştirmek istediğiniz Outlook hesabınızı yazın ve ileri yazısına tıklayın. Parola girme alanına gelip Parolanızı mı unuttunuz ? yazan bağlantıya tıklayın. Güvenlik için bir kaç seçenek sunacaktır. Doğrulama yaptığınız takdirde şifrenizi değiştirebilir yada sıfırlayabilirsiniz.

Outlook hesabımda telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?

Outlook telefon numarası değiştirmek için, Hesap ayarları kısmına girerek: Telefon Numaramı Değiştir bağlantısına tıklayın.

Outlook hesap nedir?

Outlook hesap, dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden biridir.

Outlook Şifre öğrenme

Outlook şifresini öğrenmek için ilk olarak Microsoft Hesabına giriş yapmalısınız. Daha sonra Microsoft Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Outlook ayarlarına giderek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yorum yapın