Outlook Varsayılan Mail Formatını Ayarlama

Giden Outlook mesajlarının formatını kontrol edin. Mesaj biçimini ayarlamak için; Dosya > Seçenekler > Posta > Mesajları bu biçimde oluştur > formatı seç > Tamam‘a gidin. Buradan mail formatınızı ayarlayabilirsiniz. Outlook’ta seçebileceğiniz üç mail format türünüz vardır: 

Outlook’ta Varsayılan İleti (Gönderilen Mesaj) Biçimi Nasıl Ayarlanır?

HTML, Outlook’ta varsayılan mesaj biçimidir. Düz metin biçimi tüm e-posta programlarında çalışsa da metin biçimlendirmesini desteklemez. Zengin Metin Biçimi (RTF), yalnızca Microsoft Exchange İstemcisi 4.0 ve 5.0 sürümleri ve Outlook tarafından desteklenmektedir.

Outlook’ta yeni e-postaların varsayılan biçimini yapılandırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Dosya > Seçenekler’e gidin.
  2. Outlook Seçenekleri bölümünden Posta‘yı seçin.
  3. Mesajları bu biçimde oluştur aşağı ok simgesini seçin ve yeni e-postalar için varsayılan olarak kullanmak istediğiniz türü seçin.
  4. Tamam’ı seçin.

NOT: Outlook’u, belirttiğiniz varsayılan ileti biçiminden bağımsız olarak tek tek alıcılar için her zaman düz metin veya zengin metin kullanılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Outlook Oturum Açma

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Outlook oturum aç işleminin Hotmail’ e neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Mail Formatlar; Düz metin, HTML ve Zengin Metin Biçimi.

Bu makale, Outlook’ta varsayılan ileti (Giden Mesaj) biçiminin nasıl ayarlanacağını açıklamaktadır. Bu makaledeki yönlendirmeler, Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013, Outlook 2010 ve Microsoft 365 için Outlook için geçerlidir.

Yorum yapın