Outlook Yedek Alma – Bütün E-postaları Yedekleme

Outlook yedek alma, MS Outlook PST dosyası, Outlook e-postalarına erişmek için çok önemlidir. Bazen birkaç faktör için, PST dosyası verilerini diğer birkaç önemli platforma aktarmamız gerekebilir. Outlook PST dosyalarını yedeklemek için Yöntemi sizlerle paylaştık. Bu yazı, PST dosyalarını dışa aktarmanın çeşitli yollarını ve PST dosya yedeklerini başka platformlara nasıl aktarılacağını ayrıntılı olarak açıklar.

Mesajlar, kişi bilgileri, randevular, görevler, notlar vb. Microsoft Outlook tarafından iki konumda otomatik olarak depolanır; bunlardan biri bilgisayarınızda .pst dosyası ve kişisel depolama klasörü olarak cihazda depolanır.

Outlook PST Nedir?

Outlook’u ilk kez başlattığınızda ilgili veri dosyaları anında oluşturulur. Outlook Veri Dosyaları (.pst), bilgisayarınızdaki Belgeler klasöründe bulunan, MS Outlook adlı klasör de depolanır.

Kişisel Depolama Tablosu (personal storage table) (.pst), Microsoft yazılım dosyalarının, takvim etkinliklerinin ve Microsoft Exchange Server ve Microsoft Outlook gibi diğer ürünlerin kopyalarını arşivlemek için kullanılan açık lisanslı bir dosya biçimidir. Dosyanın biçimi ayrıca Kişisel Klasörler (Dosya) veya Mail Dosyası olarak da adlandırılabilir.

 Not: Bu makaledeki talimatlar Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013, Outlook 2010, Outlook 2007 için geçerlidir. 

Outlook Yedek Alma

Outlook yedek alma kısaca Office 365 verilerinizi yedeklemek, onu güvende tutmanın harika bir yoludur. Kişilerinizi yedeklerseniz, acil bir durumda onları her zaman geri yükleyebilirsiniz. Outlook Kişilerini yedeklemenin en kolay yolunu inceleyelim: Basit adımlarla, PST dosyasını dışa aktarma;

Bilgisayarınızda bulunan Office 365, Outlook uygulamasını kullanarak Microsoft Outlook Kişilerinizi, bilgilerinizi bir yedeğini oluşturabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda açıkladık.

1 Dosya’ya tıklayın, Aç ve Dışa Aktar’ı seçin ve ardından İçe / Dışa Aktar’a tıklayın

2 Dosya olarak aktar’ı seçin.

3 Outlook Veri Dosyası’nı seçin(Yanında PST yazanı seçin). Dışa aktarılan dosyalar PST formatında olacaktır.

4 Dışa aktarılan dosyanın Outlook kişi verilerinizi içermesi için Kişiler’i seçin.

5 Dışa aktarılan dosyanın Outlook kişi verilerinizi içermesi için Kişiler’i seçin. Burada siz, Yedeklemek istediğiniz seçeneğini seçerek onu yedekleyebilirsiniz.

6 Yedekleme dosyanızın nereye kaydedileceğini seçin ve ve ardından işlemi tamamlayın. PST dosyası bilgisayarınızda oluşacaktır.

Bununla birlikte, bu yöntemin bazı sınırlamaları ve oluşabilecek sorunları vardır:

  • PST dosyası otomatik olarak güncellenmez. Listenize her yeni kişi eklediğinizde, yedeklemenizi güncel tutmak için yedekleme işlemini tekrarlamanız gerekir.
  • Artık yedekleme verilerini güvenli olarak nasıl koruyacağınızı da belirlemeniz gerekiyor.
  • Bir bilgisayar da PST dosyasını saklamayı seçerseniz, bilgisayara bir şey olursa yedekleme verileriniz kaybolabilir.
  • Yedeğini Office 365 bulutunda depolayarak önlem alabilirsiniz.
  • Fakat bunda dikkat etmelisiniz: Bulut depolamaları savunmasız olduğundan, yedekleme verilerini güvence altına almak için bulut depolamayı kullanmak en iyi fikir olmayabilir.
  • Bir diğer güvenlik önlemi ise sık sık outlook şifrenizi değiştirmelisiniz > Outlook şifre değiştirme

Hotmail Giriş Sign Türkçe

Bir e-posta hesabı oluştururken Microsoft, etki alanı için size iki seçenek sunar, yani outlook.com veya hotmail.com. Bununla, Hotmail giriş sign Türkçe işleminin Outlook’ a  neredeyse benzer olduğu sonucuna varabilirsiniz. Yani Outlook hesabınıza giriş yapmak isteseniz bile adımlar aynıdır.

Yorum yapın